Leasing zwrotny windy osobowej – przykład Klienta

Zapytanie dotyczyło leasingu zwrotnego na nowo zakupioną windę osobową (platforma + szyb) wraz z usługą montażu . Klient zamówił windę, dokonał płatności i uznał, że chce odblokować zamrożoną gotówkę.

Z uwagi na to, że w leasingu maszyn można finansować środki trwałe bez kosztów usług związanych z dostawą i montażem,  wystąpiliśmy o leasing zwrotny na wartość samej windy. W umowie była wyszczególniona kwota samej windy oraz usług towarzyszących,.

Warunki finansowania

Leasing zwrotny realizowany w formie leasingu operacyjnego.

  • Kwota finansowania: 43 237 zł
  • Opłata wstępna 20%
  • Wykup końcowy 10%
  • Okres finansowania 42 miesiące

Uproszczona procedura i wymagane dokumenty

Wystąpiliśmy o leasing zwrotny w procedurze uproszczonej,  ponieważ według procedur  leasingodawcy, jeżeli od daty zakupu nie minęło 3 miesiące, nie jest wymagana procedura standardowa (pełna).

Dokumenty klienta: Klient musiał przedstawić dowód osobisty, wypełnić wniosek o leasing w którym oświadczył wysokość obrotów za rok bieżący oraz ubiegły.

Dokumenty przedmiotu: udostępniona została leasingodawcy umowa na zakup windy wraz załącznikami, która zawierała pełny opis parametrów technicznych.

Dokumenty finansowe firmy: konieczne było przedstawienie faktury sprzedaży oraz potwierdzenia zapłaty za windę na rachunek dostawcy.  Klient nie musiał przedstawiać żadnych dokumentów finansowych związanych z prowadzeniem działalności.

Finalizacja transakcji

Klient otrzymał pozytywną decyzję na finansowanie. Wymagane było ubezpieczenie od ochrony mienia.

Jeżeli jesteś zainteresowany leasingiem zwrotnym – zadzwoń 887 777 135 lub napisz kontakt@leasing-firmowy.pl.